O NAS

Restauracja Ogień czy Woda mieści się w dawnym kompleksie koszar wojskowych, wybudowanym w końcu XVIII wieku, który dawał schronienie różnym formacjom: rosyjskim, niemieckim i polskim.

HISTORIA RESTAURACJI

Stacjonował tu polski 1 Pułk Szwoleżerów Lansjerów Gwardii Cesarskiej Napoleona. Obiekt zawierał stajnie, miejsce do spania i kuchnię. Przetrwał II Wojnę Światową i Powstanie, dziś służy Państwowej Straży Pożarnej oraz naszym Gościom.

W historycznym budynku i nowych wnętrzach dążymy do harmonii. Ten kontrast w zmaga tylko jednorodność smaku i nastroju. Sam wybierz, ogień czy woda, elegancja czy trochę luzu, a my zapewnimy całą resztę - po to, byś poczuł się wraz ze swoimi Gośćmi wyjątkowo.


Kompleks koszar wojskowych, w których mieści się restauracja Florian, wybudowany w końcu XVIII wieku, dawał schronienie różnym formacjom: rosyjskim, niemieckim i polskim. Stacjonował tu polski 1 Pułk Szwoleżerów Lansjerów Gwardii Cesarskiej Napoleona. Obiekt zawierał stajnie, miejsca do spania i kuchnię. Przetrwał II Wojnę Światową i Powstanie, dziś służy Państwowej Straży Pożarnej oraz naszym Gościom.

Od zarania więc posiłki wydawane w tym miejscu łączą kwintesencję kultury narodów Europy z całą jej różnorodnością i dynamiką, bez względu na zawieruchę historii.
Sala Błękitna

W Sali Błękitnej możemy Was gościć przy elegancko nakrytym stole do 14 osób. W jej wyjątkowej atmosferze możemy zaproponować  bardziej prywatne przyjęcia rodzinne lub spotkania firmowe. Jej urok wnętrza zaczerpnięty wprost ze starej Warszawy wraz z naszymi kulinarnymi propozycjami spełni oczekiwania najbardziej wysublimowanych gustów.

Sala Biała

Sala Biała – shabby chick i vintage, to niezobowiązujące miejsce z kameralnymi stolikami. Każdy zajdzie tu swój ulubiony zakątek.

Sala Klubowa

Sala Klubowa to luz i biesiada. Wraz z rodziną, przyjaciółmi lub kolegami można skosztować kulinarnych przysmaków naszej kuchni przy kieliszku wina. Proponujemy również specjalne menu barowe skomponowane specjalnie na takie okazje.Jeśli szukacie Sali na organizację eventu, to jest to wspaniałe miejsce. Twoi goście na pewno będą pod wrażeniem.

Restauracja Florian Ogień czy Woda

ul. Chłodna 3 00-891 Warszawa

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 09:00 - 22:00
sobota - niedziela: 11:00 - 23:00